Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Білонога Ю$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Білонога Ю. Л. 
До питання енергозбереження на підприємствах хімічної та харчової промисловості / Ю. Л. Білонога // Хім. пром-сть України. - 1999. - № 4. - С. 12-14. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Проаналізовано основні фізичні процеси, що протікають в апаратурі хімічних і харчових виробництв з точки зору оптимальності та енергозбереження. Показано, що найбільш дієвою характеристикою, яку можна змінювати в процесі переробки без заміни дорогого обладнання, є в'язкість і поверхнева енергія рідкофазної сировини. На прикладі ламінарного і перехідного режимів руху рідини в кожухотрубному теплообміннику показано можливість підвищення коефіцієнта теплопередачі. Запропоновано підхід до розгляду основних фізичних процесів хімічної та харчової промисловості з урахуванням поверхневої енергії фаз, що контактують в процесі їх переробки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л10-420.7 + Л80-420.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Білонога Ю. Л. 
Оптимізація швидкості руху рідин в теплообмінниках / Ю. Л. Білонога // Хім. пром-сть України . - 1999. - № 5. - С. 33-35. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Показано, що швидкість руху рідини в трубопроводах теплообмінної апаратури хімічних і харчових виробництв суттєво впливає на інтенсивність кавітаційної ерозії внутрішньої поверхні труб дорогого обладнання. З урахуванням коефіцієнта поверхневого натягу рідини, підраховано товщину ламінарної плівки живого перерізу. Запропоновано формулу підрахунку товщини ламінарної плівки, яка дає змогу оптимально розрахувати швидкість руху рідини в теплообмінній апаратурі.


Ключ. слова: кожухотрубні теплообмінники, інтенсивна ерозія, кавітація, ламінарна плівка
Індекс рубрикатора НБУВ: Л112-51-082

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Білонога Ю. Л. 
Експериментальне підтвердження критеріїв оптимізації екстракції та розчинення в полі гравітаційних або відцентрових сил / Ю. Л. Білонога // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2005. - № 535. - С. 9-14. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л113.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Білонога Ю. Л. 
Інтенсифікація та оптимізація тепломасообмінних процесів при виробництві органопрепаратів і переробці вторинної сировини м'ясокомбінатів : Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.12 / Ю. Л. Білонога; Одес. нац. акад. харч. технологій. - О., 2006. - 36 c. - укp.

Запропоновано нову наукову концепцію розгляду гідродинамічних процесів осадження, фільтрування, перемішування, псевдозрідження, а також руху рідин у трубопроводах чи апаратах з урахуванням дії сил поверхневого натягу у примежовому шарі на межі контакту тверде тіло - рідина. Показано, що у межах цього шару поверхневе число є співмірним з числом Ейлера, яким можна нехтувати під час складання критеріальних рівнянь. Представлено метод розрахунку рекуперативної теплообмінної апаратури, що враховує тепловий опір примежових ламінарних шарів, а також метод підвищення коефіцієнта теплопередачі шляхом зменшення коефіцієнта поверхневого натягу теплоносіїв. За методом розмірностей і на підставі результатів комп'ютерного експеримента стосовно критеріального рівняння виведено параметр оптимізації дифузійних процесів розчинення, екстракції з подрібненої сировини у полі гравітаційних або відцентрових сил. На базі цього параметра запропоновано алгоритм розрахунку пріоритетних параметрів подрібнення сировини, а також перемішування та псевдозрідження в екстракційній апаратурі. Розроблено способи розрахунку, оптимізації й інтенсифікації дифузійних процесів за умов виробництва органопрепаратів з ендокринної сировини, а також у шкіряному виробництві. Оптимізовано та впроваджено параметри перемішування та псевдозрідження, а також подрібнення сировини у разі екстракції інсуліну, аденозинтрифосфорної кислоти, панкреатину, адренокортикотропного гормону, хонсуриду, спленіну. Розроблено апарати для інтенсифікації перебігу дифузійних процесів з псевдозрідженим шаром у системі тверде тіло - рідина, зокрема за умов виробництва зазначених органопрепаратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л929.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА347289 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Білонога Ю. Л. 
Інтенсифікація процесу виготовлення вершкового масла методом збивання / Ю. Л. Білонога, О. Я. Корнієнко, Б. Р. Ціж, Д. М. Білонога, Ю. Ю. Варивода // Пр. Тавр. держ. агротехнол. ун-ту. - 2011. - Вип. 11, т. 6. - С. 311-316. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто процес виробництва вершкового масла за додавання поверхнево-активних речовин і розрахунок доцільного діаметра частинки масляного зерна.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л957.02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Білонога Ю. Л. 
Доцільне співвідношення найбільш поверхнево-активної композиційної суміші на основі рослинних олій / Ю. Л. Білонога, О. Я. Корнієнко, Ю. Ю. Варивода, Б. Р. Ціж, О. Р. Максисько // Пр. Тавр. держ. агротехнол. ун-ту. - 2012. - Вип. 12, т. 4. - С. 240-245. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено оптимальне співвідношення рослинних олій, фізичні характеристики композиційної суміші яких (коефіцієнт поверхневого натягу, динамічний коефіцієнт в'язкості) є мінімальними. Досліджено оптичні властивості олійних сумішей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л782.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Білонога Ю. Б. 
Зв'язок поверхневої енергії металу з коефіцієнтом тертя ковзання / Ю. Б. Білонога, Д. В. Чабан; Укр. акад. друкарства // Наук. зап.. - 1999. - № 1. - С. 28-29. - укp.

Експериментально показано, що в процесі тертя у разі збільшення швидкості ковзання коефіцієнт тертя практично не змінюється, що узгоджується з низкою літературних джерел. На прикладі пари тертя кобальт - кобальт теоретично обгрунтовано, що зміна коефіцієнта тертя є можливою за умови алотропічного перетворення зразків металу в діапазоні досліджуваних температур і пов'язана із зміною поверхневої енергії на межі метал - метал.


Індекс рубрикатора НБУВ: К413

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70173 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського